علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی چیست؟

علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی
همانطور که می‌دانیم در تلویزیون‌های ال ای دی، نور بک لایت در پشت صفحه نمایش تولید می‌شود. نور بک لایت باعث دیده شدن تصویر تلویزیون شده و کیفیت آن به طور مستقیم در کیفیت تصویر تاثیر دارد. میزان نور و کیفیت آن پارامترهایی هستند که در کیفیت تصویر موثر هستند.

نور سفید و زنده بک لایت تصویر زنده‌تری ایجاد می کند. اگر نگاهی به تغییرات تلویزیون های ال ای دی نسبت به تلویزیون های ال سی دی داشته باشیم متوجه می‌شویم که تنها تغییر، استفاده از لامپ‌های ال ای دی به جای لامپ‌های فلورسنت است. تلویزیون‌های LED تصویر بهتری نسبت به تلویزیون‌های LCD دارند که اصلی‌ترین دلیل آن بهبود کیفیت نور زمینه یا همان بک لایت تلویزیون است. لامپ‌های ال ای دی نسبت به لامپ‌های فلورسنت نور با کیفیت‌تری تولید می‌کنند که باعث افزایش کیفیت تصویر می‌شود. در عین حال گرمای کمتری هم تولید می کنند که باعث افزایش طول عمر تلویزیون خواهد شد. خلاصه این که هر نوع تغییر در کیفیت بک لایت به طور مستقیم در کیفیت تصویر تلویزیون اثر می‌گذارد.

علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی چیست؟
تشخیص علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست و نیاز به دانش، تجربه و تخصص کافی دارد. به خصوص در مورد آخرین مدل‌های تلویزیون ال جی، نمی‌توان بدون بررسی دقیق دستگاه، علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی را تشخیص داد و باید در این مورد حتما از نظرات تکنسین متخصص استفاده کنید.

در کل، 3 عامل موثر در بررسی علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی وجود دارد:

خرابی پنل
آسیب دیدن بک لایت تلویزیون ال جی
بروز مشکل در پیکسل‌ها
در ادامه هریک از موارد بالا را دقیق‌تر بررسی خواهیم کرد.

خرابی پنل
پنل از اصلی‌ترین قطعات تلویزیون ال جی محسوب می‌شود و خرابی آن تا حدوی مساوی با قیمت کل دستگاه بوده و در مواردی توصیه می‌شود که در صورت بروز خرابی در این قسمت، دستگاه جدیدی را خریده و جایگزین قبلی کنید. به همین دلیل، مراقبت از پنل و رعایت اصول در نگهداری از آن، بسیار مهم است.

آسیب رسیدن به پنل اکثرا در هنگام جابه‌جایی دستگاه رخ می‌دهد، چراکه فشار آمدن و یا ضربه خوردن به تلویزیون، باعث بروز اشکال در پنل خواهد شد. گرمای بیش از حد نیز می‌تواند پنل تلیویزون ال جی را خراب کرده و علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی باشد، پس از قرار دادن تلویزیون در نزدیکی وسائل گرمایشی، جدا خودداری کنید.

مورد دیگری که در خصوص پنل و پیشگیری از خرابی آن باید به آن توجه کنید، اب خوردگی پنل است. به هیچ وجه اجازه ندهید تا آب روی صفحه تلویزیون شما پاشیده شود، چراکه موجب خرابی پنل شده و علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی خواهد بود.

بروز مشکل در پیکسل‌ها
پیکسل‌ها همان کوچکترین اجزاء تشکیل دهنده هر تصویر هستند که از نقاط نورانی تشکیل شده‌اند. برد به پیکسل‌ها فرمان می‌دهد که به چه رنگی دربیایند و اگر دچار مشکل شوند، رنگ تصویر را تغییر خواهند داد، به همین دلیل خرابی پیکسل‌ها هم می‌توانند علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی باشند.

بروز اختلال و مشکل در پیکسل‌ها قابل حل و تعمیر است، اما اگر این خرابی مساوی با سوختن پیکسل‌ها باشد، متاسفانه کاری از تکنسین هم ساخته نخواهد بود.

چگونه می توان علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی را برطرف کرد؟
همانطور که بالاتر هم اشاره شد، اگر علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی، خرابی پنل باشد؛ بهتر است سراغ تعمیر پر هزینه‌ی پنل نرفته و دستگاه را کلا تعویض کنید، زیرا قیمت پنل برابر با 70 تا 80 درصد قیمت تلویزیون است. ما اگر علت این مشکل، خرابی بک‌ لایت‌ها باشد، می‌توانید به موقع به آن رسیدگی کرده و بک لایت‌ها را تعویض کنید. در مورد پیکسل‌ها هم اگر نسوخته باشند، مشکل توسط تکنسین قابل حل است.

جهت درخواست تعمیرات تلویزیون LG در کرمانشاه با شماره 09221903400 تماس حاصل فرمایید.

اشتراک ‌گذاری

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *