عیب یابی تلویزیون سامسونگ

سامسونگ یکی از پرفروش‌ترین برند‌های لوازم خانگی در دنیا به حساب می‌آید و بی شک اگر قصد خرید یکی از لوازم ضروری خانگی را داشته باشید، یکی از مدلهای سامسونگ جزو اولین پیشنهادات فروشنده به شما خواهد بود. گاهی اوقات در برخی از محصولات پرطرفدار سامسونگ مانند تلویزیون مشکلاتی را مشاهده می‌کنید.
خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ
اگر مشغول تماشای تلویزیون هستید و ناگهان دستگاه خاموش و روشن می‌شود، به احتمال زیاد یکی از تلویزیون های LED سامسونگ سری 5 مانند D5000 و D5500 , D5950 را دارید. علت خرابی تلویزیون سامسونگ و خاموش و روشن شدن آن به خرابی برد پاور برمی‌گردد. اغلب می‌توان با تعویض نرم‌افزار تلویزیون، تعویض IC، تعویض قطعات مرتبط با بخش حافظه‌ی دستگاه و در نهایت، تعویض برد پاور این مشکل را برطرف کرد.
علت خرابی تلویزیون سامسونگ
خاموشی تلویزیون یا تاریک شدن تصویر تلویزیون سامسونگ
تلویزیون‌های LED سری H سامسونگ، مدل UA48H5590 بیشتر دچار این مشکل می‌شوند و دلیل آن چیزی نیست جز خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ! در صورت بروز این مشکل، بک لایت باید فورا تعویض شود.
قطع شدن تصویر تلویزیون، چند ثانیه پس از روشن شدن آن
علت خرابی تلویزیون سامسونگ و قطع شدن تصویر، چند ثانیه پس از روشن کردن دستگاه، مربوط به برد بک لایت و LEDهای داخل پنل است. در چنین موردی نیز باید به سراغ تعمیر بک لایت بروید، که امر بسیار تخصصی و پیچیده‌ای بوده و باید زیر نظر تکنسین انجام شود.
تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن شده و تصویر دوتایی می شود
این مشکل، از سری مشکلات متداول سری 5 و مدل‌های 5500، 5550 و 5000 است. برای رفع این علت خرابی تلویزیون سامسونگ، باید اتصالات کابل و اتصالات آنتن بررسی شوند. چنین امری نیازمند تخصص است، پس توصیه می‌شود شخصا دست به کار نشوید.
تلویزیون سامسونگ تصویر دارد ولی صدا ندارد
ممکن است علت خرابی تلویزیون سامسونگ در این مورد بخصوص، خرابی بلندگوها باشد که به لیل حجم کم و نازک بودن آن‌ها، با بروز کوچک‌ترین مشکل، از کار می‌افتند. اگر قطعی صدا ادامه دار بود، زمان آن رسیده که به خرابی مین برد شک کنید و هرچه سریع‌تر برای تعمیر تلویزیون سامسونگ دست به کار شوید.
تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد
زمانی که تلویزیون LED سامسونگ، صدا دارد ولی تصویر ندارد، باید به سراغ بک لایت بروید، چراکه خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی سامسونگ بسیار شایع بوده و علت خرابی تلویزیون سامسونگ هستند.
ماندن تلویزیون سامسونگ در حالت استندبای
این علت خرابی تلویزیون سامسونگ را باید در قسمت برد پاور جستجو کنید، چراکه اگر این قطعه ولتاژ کافی به دیگر بخش‌های تلویزیون نرساند، تلویزیون خاموش شده و در حالت استندبای می‌ماند. اگر بنا به هر دلیلی، مشکل از برد پاور نباشد، باید به سراغ مین برد بروید.
تشخیص ندادن رنگ صفحه نمایش تلویزیون
نگران نباشید، مشکل از تظیمات دستگاه است و علت خرابی تلویزیون سامسونگ در این مورد، موضوع چندان پیچیده‌ای نیست. تنها کافی است تنظیمات بک لایت تلویزیون سامسونگ را افزایش دهید و روی گزینه Color Tempreture کلیک کرده و رنگ‌های سرد را انتخاب کنید. رنگ‌ها را هم بیشتر کرده و در نهایت تصویر dynamic را به Vivid تبدیل کنید تا مشکل برطرف شود.
روشن نشدن تلویزیون سامسونگ
در نهایت، علت خرابی تلویزیون سامسونگ در روشن نشدن تلویزیون، خرابی برد پاور یا تغذیه است. توجه داشته باشید که اگر برد بیش از حد داغ شده باشد، می‌تواند به سیستم داخلی تلویزیون آسیب برساند. داشتن محافظ برق برای تلویزیون می‌تواند از بروز چنین مشکلی پیشگیری کند.
دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ
این ایراد مختص تلویزیون‌های LCD سامسونگ است و به خرابی برد پاور دستگاه بر می‌گردد. این ایراد بیشتر اوقات در تلویزیون‌‌هایی که چندین سال از عمر آن‌ها می‌گذرد دیده می‌شود.
معمولا در ابتدای ظهور ایراد، پس از دقایقی روشن ماندن و چشمک زدن چراغ استندبای، تلویزیون روشن می‌شود و به مرور زمان بیشتر شده و در نهایت با آسیب رسیدن به بخش برد پاور تلویزیون به خاموشی کامل فرو می‌رود.
خاموشی تلویزیون یا تاریک شدن تصویر
این خرابی در تلویزیون‌های ال ای دی سری H سامسونگ مدل UA48H5590 به وجود می‌آید و برای رفع این مشکل باید بک لایت را به صورت کامل تعویض کرد. بک لایت صفحه‌ای نازک در پنل تلویزیون است که از تعداد زیادی لامپ ال ای دی تشکیل شده است. وقتی این قطعه خراب شود و چراغ‌ها شروع به خاموش شدن نمایند، دیگر تصویری از تلویزیون پخش نمی‌شود و یا هاله‌ای سیاه روی تصویر ایجاد می‌شود اما پخش صدا همچنان ادامه می‌یابد.

جهت درخواست تعمیرات تلوزیون سامسونگ در کرمانشاه با شماره 38223400  (083)  تماس حاصل فرمایید .

اشتراک ‌گذاری

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *