علت پرش تصویر تلویزیون ال جی چیست؟

تلویزیون دیگر فقط یک وسیله برای سرگرم شدن اهالی خانواده نیست، این روزها استفاده از تلویزیون به خاطر مقاصد علمی و آموزشی در کنار سرگرمی باعث شده تا در هنگام خراب شدن تلویزیون، هرچه زودتر برای تعمیر تلویزیون اقدام کنیم تا از آسیب رسیدن به سایر بخش‌های آن هم جلوگیری کرده باشیم. یکی از برجسته‌ترین برندهای تلویزیون که این روزها در خانه‌ی بیشتر ایرانی‌ها نیز جاخوش کرده، تلویزیون‌ های ال جی است. یکی از مشکلات متداول در تلویزیون های ال جی، پرش تصویر تلویزیون ال جی است که در این مقاله از کاراباما برآن شدیم تا علت پرش تصویر تلویزیون ال جی را بررسی و شما را در برطرف کردن این مشکل راهنمایی کنیم.
علت پرش تصویر تلویزیون ال جی چیست؟
علت پرش تصویر تلویزیون ال جی می‌تواند به موارد مختلفی مربوط باشد. گاهی می‌توان این مشکل را تنها با انجام چند کار ساده برطرف کرد، اما اگر پرش تصویر، چندین بار تکرار شد، دیگر باید نگران دستگاه تلویزیون بوده و برای برطرف کردن آن، به دنبال راه حل اساسی باشید.
گاهی مشکلات مربوط به سیم کشی ساختمان می تواند موجب پرش تصویر تلویزیون شود و یا اینکه، در برخی مواقع دستگاهی در نزدیکی تلویزیون قرار دارد که باعث ایجاد نویز در آن و در نتیجه پرش تصویر می شود.
اما اگر هیچ‌کدام از موارد بالا، علت پرش تصویر تلویزیون ال جی نبود، بهتر است به سراغ مواردی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت بروید.
علت پرش تصویر تلویزیون ال جی را می‌توان موارد زیر دانست:
خرابی بک لایت تلویزیون
خراب شدن پنل تلوزیون
خرابی سیم کشی ساختمان
خرابی برد پاور
خراب شدن مین برد
خرابی بک لایت تلویزیون
می‌توان مهم‌ترین علت پرش تصویر تلویزیون ال جی را خرابی بک لایت تلویزیون ال جی دانست. علاوه بر مواردی که در مطلب بک لایت تلویزیون چیست و چگونه آن را تعمیر کنیم؟ به آن اشاره شد، این مورد می‌تواند یکی از عوامل علت پرش تصویر تلویزیون ال جی باشد و تعمیر آن نیز از عهده‌ی متخصص تعمیرات تلویزیون ال جی برمی‌آید.
خراب شدن پنل تلوزیون
از دیگر دلایل مهم علت پرش تصویر تلویزیون ال جی می‌توان به خراب شدن پنل و سوختگی در برد آدرس پنل اشاره کرد. معمولا خرابی پنل به دلیل وارد شدن ضربه و یا آب خوردگی به وجود می‌آید و اگر تلویزیون ضربه خورده باشد، تنها راه حل مشکل، تعویض کامل پنل است که تقریبا با قیمت خرید دستگاه جدید برابری کرده و بهتر است تلویزیون را به کل تعویض کنید.
خرابی سیم کشی ساختمان
مورد بعدی علت پرش تصویر تلویزیون ال جی، بروز اختلال در سیم کشی ساختمان است که باعث ایجاد نویز بر روی سیگنال‌های تلویزیون شده و در نهایت موجب پرش تصویر می‌شود. در چنین مواقعی، فیوزهای خانه باید یکی یکی قطع شوند تا آن بخشی که موجب نویز می‌شود، شناسایی شده و مشکل را برطرف کنید. البته، بررسی این مورد از عهده‌ی متخصص برمی‌اید.
خرابی برد پاور
برد پاور مسئول رساندن ولت به تمامی قطعات تلویزیون است و اگر خراب شود، می‌تواند علت پرش تصویر تلویزیون ال جی باشد. همچنین خرابی برد پاور، می‌تواند بر روی عملکرد مین برد هم تاثیر گذاشته و آن را نیز مختل کند. تعمیر به موقع برد پاور بسیار مهم است زیرا در صورت تعلل، می‌تواند به سایر بخش‌های تلویزیون ال جی نیز اسیب برساند.
خراب شدن مین برد
مین برد تلویزیون از قطعات اصلی آن محسوب می‌شود و اگر برخی قطعات آن خراب شود، می‌توان علت پرش تصویر تلویزیون ال جی را در آن جستجو کرد؛ چراکه تصویر، ابتدا در مین برد تلویزیون پردازش می‌شود و از طریق کابل‌های lvds به برد تیکان منتقل شده و آن را نمایش می‌دهد. در صورت خرابی مین برد، تصویر خروجی با مشکل روبه‌رو خواهد شد. عمدتا خرابی آی سی برنامه مین برد و یا CPU علت پرش تصویر تلویزیون ال جی است و این موارد، قابل تعمیر خواهند بود.

جهت درخواست تعمیرات تلویزیون ال جی در کرمانشاه با شماره 09221903400 تماس حاصل فرمایید.

اشتراک ‌گذاری

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *