ایراد های رایج تلویزیون ال جی

تلویزیون مهم‌ترین وسیله‌ی سرگرمی در خانه است، از تماشای فیلم گرفته تا دنبال کردن مستندهای جذاب و البته انجام برخی بازی‌ها نظیر پلی استیشن، همه به وجود تلویزیون بستگی دارد و زمانی که دچار مشکل ‌شود.
مشکل آداپتور تلویزیون LED ال جی چطور برطرف می‌شود؟
خرابی آداپتور از مشکلات متداول تلویزیون ال جی محسوب می‌شود و برای اطمینان از بروز آن می‌توانید از لامپ 24 ولت اتومبیل استفاده کنید و خروجی آداپتور را به آن متصل کنید. اگر لامپ نورانی بود، منبع سالم است؛ ولی اگر لامپ در حالت چشمک‌زن قرار داشت یا نور آن ضعیف بود، منبع تغذیه اشکال دارد.
برای حل مشکل آداپتور، باید آن را تعویض کرد، گرچه این کار چندان تخصصی و مشکل نیست، اما تشخیص آداپتور اورجینال از تقلبی، کار هرکسی نیست و تنها از پس تکنسین متخصص برمی‌آید.
چرا تلویزیون ال جی در حالت HDMI تصویر ندارد؟
نداشتن تصویر در حالت HDMI از دیگر مشکلات متداول تلویزیون ال جی محسوب می‌شود که اغلب با ریست کردن تلویزیون مشکل آن حل می‌شود. اما اگر مشکل با ریست کردن حل نشد، ممکن است کابل HDMI مشکل داشته باشد و باید از کابل دیگری استفاده کنید. گاهی هم چنین مشکلی در نتیجه‌ی اختلال در اتصالات تلویزیون ال جی ایجاد می‌شود که تشخیص و تعمیر آن بر عهده‌ی متخصص است.
چگونه مشکل ریست شدن تلویزیون ال جی حل می‌شود؟
از مشکلات متداول تلویزیون ال جی، ریست شدن ناگهانی آن است. این موضوع زمانی رخ می‌دهد که منبع تغذیه یا برد پاور تلویزیون خراب شده باشد. عیب یابی آن و نیز تعمیر یا تعویض قطعه‌ی برد پاور امری تخصصی است و بهتر است برای جلوگیری از خسارت، آن را بر عهده‌ی تکنسین کاراباما بسپارید.
مشکلات متداول تلویزیون ال جی
چرا تلویزیون ال جی خاموش و روشن می‌شود؟
این مورد از مشکلات متداول تلویزیون ال جی نه فقط در این برند، که در هر برند دیگری از این دستگاه پیش می‌آید، اما در خصوص تلویزیون ال جی این موضوع بیشتر در سری LN دیده می‌شود و به این صورت است که صدا همچنان در حال پخش شدن است اما تصویر از بین رفته است. تشخیص دقیق علت آن، کار آسانی نیست و نیاز به بررسی دقیق قطعات تلویزیون توسط تکنسین دارد، اما عموما زمانی که نور بک لایت تلویزیون قطع می‌شود، تصویر نیز از بین می‌رود.
تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی می‌تواند این مشکل را برطرف کند که البته امری بسیار تخصصی بوده و برای انجام آن بهتر است با کاراباما تماس بگیرید.
اما اگر چنین مشکلی در تلویزیون LED معمولی ال جی پیش آمد، احتمالا مشکل از سوختن لامپ‌های ال ای دی است و تمامی آن ها باید هرچه زودتر تعویض شوند.
چرا کانال‌های تلویزیون پاک می‌شوند؟
مشکل پاک شدن کانال‌های تلویزیون از مشکلات متداول تلویزیون ال جی محسوب شده و دلیل اصلی آن ایجاد اشکال در آی سی حافظه‌ی مین‌ برد تلویزیون است که حتما باید تعمیر یا تعویض شود. اگر در بررسی و رفع مشکل آی سی حافظه تعلل کنید، خرابی‌های بیشتری در تلویزیون ال جی ایجاد خواهد شد.
چرا تلویزیون ال جی ناگهان ریست می‌شود؟
اگر تلویزیون ال جی ناگهان ریست شد، باید نگران منبع تغذیه یا برد پاور تلویزیونتان باشید. این مورد از مشکلات متداول تلویزیون ال جی، نیاز به تعمیر آنی دارد و به همین دلیل بهتر است پیش از هر اقدامی، با متخصص تعمیر تلویزیون کاراباما بخواهید تا نسبت به بررسی منبع تغذیه، تعمیر و یا تعویض آن اقدام کند.
علت هنگ کردن تلویزیون ال جی و خاموش و روشن شدن آن چیست؟
یکی از مشکلات متداول تلویزیون ال جی که اغلب مصرف کنندگان از آن شکایت دارند، هنگ کردن تلویزیون در حین کار است که پس از آن هم، تلویزیون چند باری روشن و خاموش می‌شود. چنین مشکلی در تلویزیون‌های ال جی به خرابی مین برد دستگاه برمی‌گردد که در اکثر مواقع قابل تعمیر بوده و نیازی به تعویض آن نخواهید داشت. توجه داشته باشید که این مشکل باید به سرعت برطرف شود وگرنه به سایر قطعات تلویزیون هم آسیب می‌رساند.
با مشاهده‌ی پیام device is disconnected چه باید کرد؟
از دیگر مشکلات متداول تلویزیون ال جی، مشاهده‌ی پیام device is disconnected است که گاهی در قسمت سمت راست صفحه نمایش تلویزیون ظاهر می‌شود. این مشکل به دلیل خرابی دانگل وای فای تلویزیون ایجاد می‌شود که قابل تعمیر و تعویض است و می‌توانید از طریق تماس با کاراباما، این مشکل را به راحتی حل کنید.
مشکلات متداول تلویزیون ال جی
سایر مشکلات متداول تلویزیون ال جی در مدل‌های مختلف این دستگاه
مشکل متداول تلویزیون‌های مدل ۴۲lw5700 و۴۷lw5700
مدل‌های LW تلویزیون ال جی اغلب دچار خرابی مین برد می‌شوند و نشانه‌ی آن هم این است که تلویزیون چند بار روشن و خاموش شده و پس از آن در حالت استند بای قرار می‌گیرد. نگران تعویض مین برد نباشید، چراکه در بیش‌تر مواقع، مین‌برد این مدل‌ها قابل تعمیر است.
مشکل متداول تلویزیون ال جی مدل UH850
این مدل از تلویزیون ال جی دو مشکل متداول دارد:
خرابی قسمت مین برد که منجر به عدم تنظیم شبکه‌های دیجیتال شده و در نهایت باعث خاموش و روشن شدن تلویزیون می‌شود.
مشکل در اتصال USB و اتصال به اینترنت که در نتیجه‌ی آن تلویزیون در حالت استند بای باقی می‌ماند. برای رفع این مشکلات باید حتما از تکنسین تلویزیون ال جی کمک بخواهید.
مشکل متداول تلویزیون‌های مدل ۴۲LN5420 و۴۷LN5420
مشکلات متداول تلویزیون‌ ال جی سری LN بیشتر در قسمت پاور و بک لایت است که تصویر ناگهان به طور کامل سیاه شده اما همچنان صدای برنامه به گوش می‌رسد. این مشکل در این مدل‌ها از تلویزیون ال جی بسیار رایج بوده و باید در هنگام مواجه شدن با آن، مراتب را به متخصص انتقال دهید.
مشکل متداول تلویزیون ۴۲Led5600
از سری مشکلات متداول تلویزیون ال جی مدل ۴۲Led5600، ماندن در حالت استند بای است و نیز گاهی پیش می‌آید که ورودی HDMI آن‌ها نیز غیر فعال می‌شود که در این حالت مشکل از مین برد دستگاه است و باید حتما توسط تکنسین بررسی شود.
مشکلات متداول تلویزیون‌های ال جی مدل‌های ۴۲lg60r و ۴۲lh700
درست است که این مدل از تلویزیون‌های ال جی نسبتا قدیمی هستند اما کیفیت بالایی دارند و خیلی کم پیش می‌آید که دچار مشکل شوند. از مشکلات متداول تلویزیون ال جی در این مدل‌ها می‌توان به خاموش و روشن شدن تلویزیون در هنگام کار اشاره کرد. قطع شدن صدا و هنگ کردن تلیویزون نیز از سایر مشکلاتی است که این مدل‌ها با آن مواجه هستند. علت اصلی بروز این موارد، مشکلات مربوط به مین برد است که قابل تعمیر و تعویض بوده و کارکرد تلویزیون را بهبود می‌بخشد.
مشکل متداول تلویزیون ال جی سری LY
از مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری LY، بروز اشکال در قسمت بک لایت تلویزیون است و اینکه تصویر تلویزیون قطع می‌شود اما صدا همچنان برقرار است. برای تعمیر بک لایت باید حتما از تکنسین کمک بخواهید.
مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری LB
سری LB از تلویزیون‌های ال جی، از جدیدترین مدل‌های آن محسوب می‌شوند و یکی از مشکلات متداول آن‌ها قطع شدن تصویر در عین ادامه‌ی پخش صداست. در اینجا، باز هم با مشکل خرابی بک لایت مواجه هستیم که در این سری از تلویزیون‌های ال جی بسیار شایع است. یکی دیگر از مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری LB، از کار افتادن ورودی HDMI آن است که علت اصلی آن، اختلال در مین برد دستگاه است. اگر با چنین مشکلی در این سری از تلویزیون‌های ال جی مواجه شدید، سریعا با کاراباما تماس بگیرین و شخصا دست به کار نشوید.
مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری LD
این سری از تلویزیون‌های ال جی بیشتر در قسمت مین‌ برد دچار اشکال می‌شوند و دلیل آن سوختگی CPU دستگاه است که با یک بررسی ساده توسط تکنسین، قابل تعمیر خواهد بود.
مشکلات متداول تلویزیون ال جی مدل LF540T
عمده مشکل این سری از تلویزیون‌های ال جی، خرابی مین برد است که به این صورت بروز پیدا می‌کند: تلویزیون خاموش و روشن شده و به محض نمایش آرم تلویزیون، دوباره خاموش می‌شود؛ البته گاهی آروم روی صفحه نمایش باقی می‌ماند و هیچ تغییری در حالت آن رخ نمی‌دهد. این مشکل به راحتی با تعویض مین برد قابل حل است، اما باید حتما مطمئن شوید که قطعه‌ی اصل را تعویض کنید و برای این کار می‌توانید به کاراباما اطمینان کنید.

اشتراک ‌گذاری

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *