بهم ریختگی رنگ تلویزیون

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون خرابی یا آسیب دیدگی قطعه ای به نام ptc است که در این صورت با تعمیر آن می توان شاهد رفع مشکل ایجاد شده در نمایشگرهای خانگی بود. این مشکل که به طور معمول در انواع تلویزیون های قدیمی یا حتی جدید به وجود می آید، مشکلی بسیار رایج شناخته می شود. نحوه مراقبت و استفاده از تلویزیون یکی از مهم ترین پارامترهای تعیین کننده طول عمر دستگاه و بازدهی آن به شمار می رود. برای تشخیص علت قاطی شدن رنگ ها یا بهم ریختگی رنگ در تلویزیون نیاز به حضور کارشناس و بررسی تخصصی دستگاه است.
دلایل به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ
قاطی شدن رنگ تلویزیون سامسونگ یا هر برند دیگه ای، دلایل متعددی داره که باید شناسایی بشن تا بشه اقدامات لازم رو برای رفع مشکل انجام داد. معمولا پنل قطعه اصلیه که موقع بروز این مشکل بررسی میشه. اگه بک لایت درست کار نکنه یا ایرادی داشته باشه، ممکنه تصویر دورنگ بشه. یعنی نصف تصویر تیره و نصف دیگه ش روشن باشه. اگه اولین لایه پنل آسیب ببینه، رنگهای اضافه تو تصویر مشاهده میشن. قرمز یا سیاه شدن نقاطی از تصویر تلویزیون هم مربوط به خرابی پیکسل ها و ترانزیستورهای پیکسله که تو بخشای بعدی مفصل در موردشون صحبت میکنیم.
افرادی که زیاد تلویزیون رو روشن نگه میدارن یا این دستگاه رو در مجاورت منابع حرارتی نصب کردن هم باید منتظر به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ خودشون باشن. آسیب دیدگی فلت های انتقال تصویر هم میتونه باعث به هم ریختن رنگها بشه. البته از خرابی بک لایت، پیکسل سوختگی، خرابی ترانزیستورهای پیکسل ها و اینجور موارد هم نباید غافل شد.
مهم ترین دلایل قاطی شدن و بهم ریختن رنگ تلویزیون
در این بخش با نگاهی به مهم ترین دلایل قاطی شدن و بهم ریختن رنگ تلویزیون نکات شایان توجه در این زمینه را مرور می کنیم. باید به این نکته مهم توجه داشت که در صورت تماس پنل تلویزیون با آب (آب خوردگی پنل) یا حتی نفوذ مقادیر بسیار کمی از آب در تلویزیون هنگام گردگیری یا پاکسازی سطح نمایشگر، احتمال بهم ریختگی رنگ تصاویر در نمایشگر را افزایش می دهد.
در ادامه مقاله به بررسی موضوعات ذیل می پردازیم:
علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون
علت سبز شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون
بررسی علت قرمز شدن و بهم ریختگی رنگ ها در تلویزیون
اصلی ترین دلیل آبی شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون
علت سیاه شدن رنگ تلویزیون
عیب یابی و تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون
سبز شدن تصویر تلویزیون سامسونگ چه دلیلی دارد؟
یکی از حالتهای به هم ریختگی رنگ تلویزیون samsung، سبز شدن تصویره. یعنی رگه های رنگ سبز تو تصویر دیده میشه و کاربر رو نگران میکنه. اگه پنل ضربه خورده باشه یا تلویزیون جابجا شده باشه و ضربه خورده باشه، احتمال بروز چنین مشکلی وجود داره. البته یکی از دلایل سبز شدن تصویر هم گرفتن آهنربا جلوی نمایشگره. گرفتن آهنربا جلوی نمایشگر، مهم ترین عواملی هستن که باعث ایجاد این نوع از قاطی شدن رنگها در تلویزیون سامسونگ میشن.
حتی گاهی ممکنه تصاویر رنگین کمانی بشن و رنگ های مختلف تو نمایشگر مشاهده بشن. برای رفع این مشکل هم بهتره پنل بررسی بشه و در صورت نیاز، تعویض بشه.
علت قرمز شدن رنگ تلویزیون سامسونگ چیست؟
یکی دیگه از موارد به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ ، قرمز شدن رنگه. یعنی وقتی که نقطه های قرمز تو تصاویر دیده میشن. روشن بودن دائمی یه پیکسل باعث میشه که رنگ قرمز تو تصویر ایجاد بشه. همچنین اگه ترانزیستورها برق دریافت نکنن، نور از لایه RGB عبور میکنه و به این ترتیب، پیکسل مورد نظر قرمز میشه. برای تعمیر تلویزیون سامسونگ در این شرایط، پیکسل های معیوب رو گرم میکنن تا مشکل رنگ هم برطرف بشه.
حل مشکل قاطی شدن رنگها در تلویزیون سامسونگ
برای حل مشکل قاطی شدن رنگها در تلویزیون سامسونگ یا هر برند دیگه ای، باید اول علت رو شناسایی کرد. اگه ایراد از پنل باشه، شدت خرابی براورد میشه و بعد تکنسین تصمیم میگیره که این قطعه رو ترمیم یا تعویض کنه. در مطلب تعمیر مشکلات پنل تلویزیون، در مورد نحوه ترمیم این قطعه اطلاعات کامل تری ارائه دادیم.
حرارت دادن به پیکسل های سوخته و احیای اونا هم میتونه مشکلاتی مثل سبز یا قرمز شدن تصویر و نقاط تیره یا سیاه رو برطرف کنه. بهتره این کار توسط تعمیرکارهای مجرب انجام بشه تا آسیبی به نمایشگر یا پنل نرسه. در صورت خرابی بک لایت یا بخش های داخلی این قطعه هم میشه با تعمیر یا تعویض بک لایت، مساله رو برطرف کرد. بهتره در صورت به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ ، با یه تعمیرکار تماس بگیرین و تعمیرات تلویزیون رو فقط در مراکز معتبر انجام بدین.
تعمیر تلویزیون سامسونگ چگونه انجام می شود؟
اولین مرحله تعمیر تلویزیون سامسونگ، عیب یابی این دستگاهه. تعمیرکارای نمایندگی اول تلویزیون رو بررسی و عیب یابی میکنن تا اجزاء آسیب دیده رو شناسایی کنن. بعد با توجه به قطعات آسیب دیده و نوع و شدت خرابی، روش ترمیم رو انتخاب میکنن. قطعه ای مثل پنل معمولا قابل تعمیر نیست. در صورت شکستن یا آبخوردگی پنل، باید این قطعه تعویض بشه. بک لایت قطعه مهمیه که تو بیشتر مشکلات تصویر و نور نقش داره و باید با دقت بررسی بشه.
تلاش تیم تعمیرات تلویزیون سامسونگ اینه که بک لایت رو تعمیر کنن. اما معمولا این قطعه قابل ترمیم نیست یا تعمیر کردنش صرفه اقتصادی چندانی نداره. مین برد، پاور، برد تی کان، آمپلی فایر، تیونر و قطعات دیگه هم در روند تعمیر تلویزیون Samsung وارسی میشن و در صورت نیاز، ترمیم یا تعویض میشن. نمایندگی مجاز سامسونگ برای راحتی بیشتر کاربرای عزیز، خدمات تعمیر تلویزیون سامسونگ در منزل رو هم ارائه میده.
علت قاطی شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون در نمایشگر های LED به طور کلی ناشی از چند دلیل مشخص است که از مهم ترین این موارد می توان به خرابی پنل، خرابی BackLight و خرابی یا سوختن پیکسل تلویزیون اشاره کرد.
علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون به شرح زیر میباشد:
آسیب دیدگی و خرابی پنل تلویزیون به عنوان یک قطعه بسیار مهم و کاربردی اصلی ترین علت خرابی و بهم ریختگی رنگ ها در نمایشگر خانگی است.
اختلال در رنگ تلویزیون ارتباط کاملا مستقیمی با نوع عملکرد پنل تلویزیون دارد.
گرما و استفاده طولانی مدت از دستگاه نمایشگر خانگی به عنوان رایج ترین علت شکستگی یا خرابی پنل به شمار می رود.
بروز مشکل تاریکی کامل یا کاهش نور در یک بخش یا تمام صفحه نمایش، نشان دهنده خرابی BackLight پنل است.
در صورت تعویض قسمت BackLight پنل می توان بدون نیاز به تعویض یا تعمیر پنل شاهد رفع مشکل بهم ریختگی رنگ ها در تلویزیون بود.
نبود قطعات یدکی اورجینال برای تعمیر این قطعه، از جمله مشکلاتی است که می توان به آن اشاره کرد.
وجود مشکل در لایه اصلی پنل (Liquid) باعث ایجاد رنگ جدید در نمایشگر یا هاله ای غیر طبیعی از رنگ ها در صفحه تلویزیون می شود.
تعویض پنل در این روش تنها راهکار حذف مشکل ایجاد شده خواهد بود.
سوختگی یا خاموش شدن پیکسل های (ساب پیکسل که به رنگ های قرمز، آبی و سبز است) تلویزیون یکی دیگر از اصلی ترین دلایل ایجاد بهم ریختگی رنگ در نمایشگر های خانگی است.
در صورت سوختن پیکسل ها، نقطه مورد نظر به رنگ مشکی در می آید.
نمایش تصویر در نقطه یاد شده به رنگ قرمز نشان دهنده روشن بودن پیکسل قرمز رنگ (رنگ اصلی) است.
حتما بخوانید: خدمات تلویزیون مارشال
علت سبز شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون
علت سبز شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون به عنوان یکی از مشکلات نسبتا رایج در حوزه نمایشگرهای خانگی به سادگی و بدون داشتن مهارت های تخصصی امکانپذیر است.
راهنمای بررسی علت سبز شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون به شرح زیر است:
خرابی رنگ تلویزیون و سبز شدن آن که در بسیاری از برند های نمایشگر خانگی مشاهده می شود.
این مشکل ناشی از ضربه دیدن نمایشگر یا جابجایی آن بدون رعایت پارامترهای لازم است.
در صورت سبز شدن رنگ تلویزیون و عدم تعمیر آن به مرور باید شاهد کاهش کیفیت تصاویر و در نتیجه پخش تصاویری غیر قابل دیدن بود.
علت سبز شدن رنگ در تلویزیون های ال جی، سامسونگ، اسنوا و سایر برندهای موجود به طور معمول ناشی از یک علت مشترک یعنی سوختگی پیکسل ها است.
با ضربه زدن یا حرارت دادن به پیکسل های مرده میتوانید مشکل را برطرف نمایید.
بررسی دستگاه در صورت بهم ریختگی رنگ توسط کارشناسان آی پی امداد ضرورتی است که در صورت رعایت آن می توان شاهد بهترین نتیجه تعمیرات در مدت زمانی کوتاه بود.
حتما بخوانید: خدمات تلویزیون فیلیپس
بررسی علت قرمز شدن و بهم ریختگی رنگ ها در تلویزیون
با توجه به نکات موجود در رابطه با علت قرمز شدن و بهم ریختگی رنگ ها در تلویزیون می توان ضرورت نگهداری و مراقبت از نمایشگرهای خانگی را به خوبی دریافت. مراحل تشخیص و عیب یابی قرمز شدن و بهم ریختگی رنگ در تلویزیون صرفا باید توسط کارشناسان انجام گیرد. چرا که در صورت تشخیص نادرست و انجام مراحل غیر حرفه ای، می توان شاهد خسارات مالی نسبتا سنگین روی دستگاه تلویزیون بود.
در راهنما علت قرمز شدن و بهم ریختگی رنگ ها در تلویزیون به شرح نکات زیر می پردازیم:
مهم ترین علت قرمز شدن یک نقطه یا یک بخش از نمایشگر تلویزیون، سوختگی پیکسل ها است.
این مشکل در صورتی گیر کردن پیکسل یا Stuck Pixel نیز رخ می دهد.
عدم دریافت برق توسط ترانزیستور سیستم، باعث ایجاد هاله ای از نور قرمز در یک نقطه می شود.
ایجاد رنگ قرمز در صفحه نمایشگر تلویزیون، باعث نمایش تصاویری بی کیفیت و غیر عادی می شود.
حتما بخوانید: خدمات تلویزیون توشیبا
اصلی ترین دلیل آبی شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون
اصلی ترین دلیل آبی شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون هم چون موارد نمایش رنگ های قرمز و سبز، سوختگی پیکسل ها است. مشکل آبی شدن تصاویر در تلویزیون ها با بررسی و عیب یابی دقیق دستگاه توسط کارشناسان و تکنسین های آی پی امداد به سرعت و با دقت لازم امکانپذیر است. علت آبی شدن صفحه نمایشگر های ال ‌ای ‌دی (LED) در صورتی که ناشی از سوختگی پیکسل ها نباشد، به موارد مهم دیگری از جمله آسیب دیدگی های جزئی یا خرابی پنل مرتبط است.
راهنمای اصلی ترین دلیل آبی شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون به شرح زیر است:
خرابی پنل دستگاه تلویزیون یکی از موارد مهمی است که می تواند نقش ویژه ای در تغییر رنگ تصاویر نمایشگر داشته باشد.
وارد شدن هر نوع ضربه به تلویزیون می تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد نمایشگر و در نتیجه آبی شدن صفحه آن گردد.
مغناطیسی شدن یکی دیگر از دلایل مهمی است که به مرور و با گذشت زمان می تواند باعث آسیب دیدگی جدی تلویزیون گردد. این موضوع صرفا در حالت نزدیکی آهنربا به تلویزیون اتفاق نمی افتد و وجود هر نوع میدان مغناطیسی می تواند باعث ایجاد این مشگل گردد.
بررسی دقیق نمایشگر می تواند مهم ترین و اصلی ترین علت آبی شدن رنگ تلویزیون که گاهی ناشی از خرابی پنل یا فلت ها است را مشخص کند.
روش های عیب یابی و تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون
روش های عیب یابی و تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون به شرح زیر است:
در صورتی که علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون ناشی از خرابی پنل دستگاه تلویزیون باشد، باید نسبت به تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون اقدام کرد. باید به این موضوع توجه داشت که در بسیاری از موارد امکان تعمیر پنل دستگاه وجود ندارد.
پس از عیب یابی تلویزیون و تشخیص خرابی بک لایت که به علت روشن ماندن طولانی مدت تلویزیون رخ می دهد، کارشناسان نسبت به ترمیم این قطعه اقدام می کنند.
برطرف شدن مشکل سوختن پیکسل ها که از جمله مشکلات رایج در بهم ریختگی رنگ ها به شمار می آید، با اصلاح پیکسل یا تعویض آن امکانپذیر است.
مشکل تیره یا روشن بودن تصاویر (دو رنگ شدن تصویر) که به علت خرابی Backlight رخ می دهد، با ترمیم آن به سادگی امکانپذیر است و در این صورت دیگر نیازی به تعویض پنل وجود ندارد.
خرابی Backlight هم چنین می تواند اصلی ترین عامل در ایجاد رنگ اضافه روی صفحه نمایشگر هنگام نمایش تصاویر باشد.
آسو الکترونیک تعمیرات ال سی دی در کرمانشاه جهت درخواست تعمیرات با
شماره : 08338223400 تماس حاصل فرمایید .

اشتراک ‌گذاری

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *