علت روشن نشدن تلویزیون در برندهای مختلف

مشکل روشن نشدن تلویزیون از مسائل رایجی ست که ممکن است برای تلویزیون‌های برندهای مختلف رخ می‌دهد. این مشکل هم می‌تواند ناشی از استهلاک یکی از قطعات تلویزیون و هم می‌تواند به علت ایرادی جزئی و قابل حل توسط خودتان باشد. در این مطلب آسو الکترونیک علت روشن نشدن تلویزیون را قدم به قدم بررسی می‌کنیم.

علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ
علت روشن نشدن تلویزیون ال جی
علت روشن نشدن تلویزیون سونی
علت روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک
و سایر برندها استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است اگر علت روشن نشدن تلویزیون شما مشکل فنی باشد، ممکن است در تلویزیون های مختلف منشا بروز اشکال متفاوت باشد. به عنوان مثال یکی از مشکلات متداول تلویزیون های ال ای دی ال جی که علت روشن نشدن تلویزیون ال جی می باشد و حتی گاهی باعث شنیدن صدای کلیک مانند به صورت مکرر می شود، خراب شدن خازن ها است که در این صورت باید خازن ها تعویض شوند. از این رو در صورت بروز مشکل فنی باید از تکنسین متخصص برند و تلویزیون خود برای عیب یابی تلویزیون کمک بگیرید. در ادامه مقاله اقدامات لازم برای بررسی و پی بردن به اینکه آیا علت روشن نشدن تلویزیون مشکل فنی و تخصصی است یا یک مشکل ساده و قابل حل توسط خوتان است را توضیح می دهیم.

آسو الکترونیک تعمیرات تلوزیون و ال سی دی در کرمانشاه جهت درخواست تعمیرات با شماره : 08338223400 تماس حاصل فرمایید .

تلویزیون روشن نمی شود اما چراغ استندبای روشن است
روشن شدن چراغ استندبای هنگامی که تلویزیون خاموش است، امری طبیعی است (به شرط اینکه تلویزیون به پریز وصل باشد و برق دریافت کند). اما اگر هر چه تلاش می کنید تلویزیون روشن نمی شود، تنها موردی که می ماند ریموت کنترل است.

یکی از محتمل‌ترین پیشامدها، ایراد از ریموت کنترل تلویزیون یا باتری آن است. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا باتری کنترل را تعویض کنید. همچنین خود ریموت کنترل می‌تواند خراب شده باشد یا چیزی مانع عبور سیگنال مادون قرمز شده باشد، ای پی بردن به این که علت روشن نشدن تلویزیون از ریموت کنترل است یا خیر، سعی کنید تلویزیون خود را بدون ریموت روشن کنید. موقعیت دکمه پاور بسته به مدل تلویزیون شما متفاوت است. این دکمه معمولا در قسمت کناری یا پشت دستگاه قرار دارد. اگر تلویزیون روشن شد یعنی مشکل از کنترل تلویزیون است که یا به تعویض باتری نیاز دارد یا باید تعمیر شود.

اگر از این طریق توانستید تلویزیون خود را روشن کنید؛ پس مشکل از ریموت کنترل شما خواهد بود. برای بررسی اینکه آیا کنترل شما کار می کند یا خیر باید اقدام به تست ریموت کنترل تلویزیون خود نمایید.

تلویزیون را به مدت ۳۰ ثانیه از برق جدا کنید سپس آن را به یک پریز برق دیگر که مطمئن هستید درست کار می‌کند متصل کنید. اگر همچنان تلویزیون شما روشن نمی شود باید از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

آسو الکترونیک تعمیرات تلوزیون و ال سی دی در کرمانشاه جهت درخواست تعمیرات با شماره : 08338223400 تماس حاصل فرمایید .

تلویزیون روشن نمی شود و چراغ استندبای خاموش است
بدون استفاده از ریموت، یکی از دکمه های تلویزیون را بفشارید.

اگر هنگام کار با کنترل، چیزی روی صفحه ظاهر می شود، این تایید می کند که تلویزیون شما روشن است. شما می توانید مقاله عیب یابی تلویزیون را برای مشکلات تصویر تلویزیون خود مطالعه نمایید.

اگر کنترل تلویزیون باعث نمی شود چیزی روی صفحه ظاهر شود احتمالا ریموت شما مشکل دارد و باید آن را بررسی کنید.

تلویزیون را به مدت 30 ثانیه از برق بکشید و سپس آن را به یک پریز برق دیگر متصل کنید
مورد بعدی که باید بررسی کنید، وجود هر گونه مشکل برق در تلویزیون است. تلویزیون را به مدت 30 ثانیه از برق جدا کنید و هنگام اتصال دوباره، مستقیماً آن را به پریز برق که مطمئن هستید کار می کند وصل کنید (می توانید پریز را با دستگاه دیگری مانند لامپ تست کنید).

اگر چراغ استندبای روشن شود (چه چشمک نزند و چه چشمک بزند)، تلویزیون شما در حال دریافت برق است و احتمالاً روشن می شود. این بدان معناست که در خروجی اصلی یا در صورت استفاده از محافظ برق، مشکلی وجود دارد.

اگر هنوز هم تلویزیون روشن نمی شود و چراغ استندبای روشن است، مشکل را در قسمت “تلویزیون روشن نمی شود و چراغ استندبای روشن است” پیگیری کنید.

تلویزون روشن نمی شود و چراغ استندبای چشمک می زند
اگر دوشاخه تلویزیون خود را به محافظ وصل می کنید، ممکن است محافظ برق فرسوده شده باشد و ولتاژ لازم برای تلویزیون شما را تامین نکند، در نتیجه تلویزیون روشن نمی شود و چراغ استند بای مرتب چشمک می زند. اما اگر از سالم بودن محافظ برق تلویزیون خود مطمئن هستید، احتمالا تلویزیون شما مشکل فنی دارد و بهتر است از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

 

ریست کردن برای رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون
ممکن است مشکل روشن نشدن تلویزیون ال جی، سامسونگ و دیگر برندها با ریست کردن رفع گردد، برای ریست کردن تلویزیون خود دو شاخه تلویزیون را از جریان برق جدا کنید؛ دکمه پاور (خاموش/روشن) روی خود تلویزیون را حداقل 10 ثانیه نگه دارید سپس چند دقیقه صبر کنید و بعد کابل تلویزیون را به برق متصل و دستگاه را روشن کنید.

آسو الکترونیک تعمیرات تلوزیون و ال سی دی در کرمانشاه جهت درخواست تعمیرات با شماره : 08338223400 تماس حاصل فرمایید .

اشتراک ‌گذاری

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *